Pohoda Warm Up Tour

Red Bull Tour Bus dáme do pohybu počas Bažant Pohoda Warm Up Tour 7.7. KOŠICE, 8.7. ŽILINA a 9.7.TRENČÍN

Dobrá správa pre pohodových nedočkavcov – warm up festivalu začne vďaka turné Red Bull Tour Bus už v utorok. Legendárna Karosa z roku 1977 príde počas "festivalového týždňa" so svojim pojazdným stageom do Košíc, Žiliny a Trenčína. Vystúpi na ňom jedna z najobľúbenejších domácich festivalových kapiel Para a math-rocková smršť z Japonska - Tricot.

Pojazdný hudobný stage tróni na kompletne zrenovovanom autobuse. Jeho interiér poskytuje priestor pre špeciálny backstage určený hudobníkom so šatňou a malou útulnou chill out zónou. To najdôležitejšie sa však udeje na jeho streche.

Hudobnú nálož na Bažant Pohoda Warm Up Tour odpáli japonské dievčenské trio Tricot. Tomuto math-rockovému tornádu sa podarilo strhnúť ľudí už na minuloročnej Bažant Pohode. Spolu s bubeníkom dievčatá vydali debutový album s názvom T H E a odohrali koncerty na podujatiach ako Rock in Japan, Fuji Rock Festival alebo Rising Sun Rock Festival. V apríli ich magazín Rolling Stone zaradil medzi 10 kapiel, o ktorých by ste mali vedieť - my len dodáme - počuť a vidieť.

Nemenej významný bude slovenský zástupca na Red Bull Tour Buse. Z pódia Karosy z roku ´77 zahrá skvelá koncertná skupina - Para. Výsledkom ich živého a živelného hrania je, že piesne ako "Ticho", "Otec", "Prví poslední", "Prezident" či "Keď ťa stretnem" zľudoveli. V tomto roku oslavujú 20 rokov od svojho založenia. Ich narodeninovú párty privezieme na východ, stred i západ Slovenska.

Bažant Pohoda Warm Up Tour sa začne 7.7. v Košiciach, 8.7. sa presunieme do Žiliny a 9.7. do Trenčína, kde bude Red Bull Tour Bus súčasťou samotného multižánrového festivalu Pohoda a vystúpeniami doplní hlavný stage. Už len dodáme, že v Košiciach a v Žiline si môžete Bažant Pohoda Wam Up Tour vychutnať zadarmo.

Viac info:
www.redbull.sk/tourbus
www.pohodafestival.sk
www.facebook.com/pohoda.festival

zdroj: Festival Pohoda - press info

[ mm | 18.05.2015 | čítané 2004 x ]