online shop


follow us on:
FACEBOOK
TWITTER  
MIXCLOUD

housemusic.sk djs
DODO.MAN
WYCHITAWACS
DRINKTEAM
SOUTHBOY
CIMY
DEMPSEY
PAPPI
BOLLO
book housemusic.sk djsHOUSE MUSIC
from slovakia

SETA LABEL
SOLUBLE rec.
LEPORELO
ONEWAY
SAJGON rec. 

 
respect !   
buddhizmus.sk  
freetibet.org  
priatelia zeme  
peta  
greenpeace  
  slovakia promotion  
  the simpsons  
  vaselogo.sk  

friends :)  
cesnak.org  
gopopular  
ludia proti rasizmu  
natasza & oscarsix  
nomad  
trava  
             
  music :)  

  4elements   
breaks.sk  
codered.sk  
dnb.sk  
drom.sk  
gregi.net  
notape  
spiral.sk  
 techhouse.sk  

  clubs :)  
nu spirit  
radost  
subclub  
za rampami  
 

 

KULTOVÝ AMERICKÝ SPISOVATEĽ C. D. PAYNE NA BAŽANT POHODE 2013

11., 12. A 13. JÚLA 2013 – LETISKO TRENČÍN

Na tohtoročný multikultúrny festival Bažant Pohoda prídu nielen silné osobnosti hudobnej scény, ale aj zo sveta literatúry. Návštevníci sa môžu tešiť na účasť a aj autorské čítanie kultového amerického spisovateľa C. D. Payna.

„Len ťažko by sme na Slovensku hľadali miesto s väčšou koncentráciou čitateľov, ktorí majú svoju mladosť spojenú s knihami C. D. Payna, ako je práve festival Bažant Pohoda. Sme preto veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať účasť tohto autora v Literárnom stane Martinus.sk na festivale, ktorý sa preslávil svojou skvelou atmosférou. Rovnako ako knihy C. D. Payna,“ hovorí Michal Meško, spolumajiteľ kníhkupectva Martinus.sk, ktoré spoločne s organizátormi festivalu zabezpečilo aktívnu účasť svetoznámeho spisovateľa

C. D. Payne sa zapísal do povedomia miliónov čitateľov po celom svete svojou sériou kníh o Nickovi Twispovi, mimoriadne nadpriemernom tínedžerovi, ktorého ťažko skúša puberta. Napriek tomu, že sa prvé dva diely dočkali aj slovenského prekladu (Nick Twisp sa búri a Nick Twisp v putách), väčšina slovenských aj českých čitateľov vyrastala skôr na českej verzii Mládí v hajzlu. Jeho tvorba je charakteristická obrovskými dávkami humoru, ľahkosti, ale aj empatie, vďaka ktorej sa dokázal vžiť do problémov, ktoré v tínedžerskom veku zažíval asi každý z nás.

„Raz cestou na prázdniny som sa spýtal mojej priateľky Lenky Zogatovej, či nemá nejakú dobrú knihu. Podala mi Mládí v hajzlu. Toľko som sa nad knihou na dovolenke asi nenasmial. Ľahké, ale pritom parádne čítanie. C. D. Payne sa hneď zaradil medzi mojich literárnych obľúbencov. Som hrdý, že ho stretnem na našom festivale,“ hovorí Paynov fanúšik a riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Literatúra má na našom festivale vždy silné zastúpenie, účasť C. D. Payna bude ozdobou skvelého program, ktorý zostavuje Kali Bagala.”

Okrem C. D. Payna sa v Literárnom stane Martinus.sk predstavia aj českí spisovatelia Filip Doušek, Eva Turnová, Eva Štolbová, Ján Těsnohlídek a Pavel Novotný i špička slovenskej literatúry Balla, Marek Vadas, Mila Haugová, Ivan Štrpka, Lucia Piussi, Peter Krištúfek, Oleg Pastier, Monika Kompaníková, Michal Hvorecký, Braňo Jobus a množstvo ďalších domácich prozaikov a básnikov.

Vydavateľ Koloman Kertész Bagala, ktorý je mozgom literárnej scény na festivale, chystá hneď šesť knižných krstov, premiéru bude mať nová kniha laureáta ceny Anasoft Litera Mareka Vadasa, súborné dielo Osamelého bežca Ivana Štrpku, novinka Mily Haugovej a tri debuty mladých slovenských autorov Zuzany Šmatlákovej, Soni Urikovej a Václava Kostelanskeho. „Na najlepší festival patria najlepšie knihy,“ hovorí K. K. Bagala.

Viac informácií o literatúre na Bažant Pohode 2013 i celom programe festivalu nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: Mário Gešvantner - Pohoda Festival

[ mm | 20.06.2013 | čítané 3289 x ]