online shop


follow us on:
FACEBOOK
TWITTER  
MIXCLOUD

housemusic.sk djs
DODO.MAN
WYCHITAWACS
DRINKTEAM
SOUTHBOY
CIMY
DEMPSEY
PAPPI
BOLLO
book housemusic.sk djsHOUSE MUSIC
from slovakia

SETA LABEL
SOLUBLE rec.
LEPORELO
ONEWAY
SAJGON rec. 

 
respect !   
buddhizmus.sk  
freetibet.org  
priatelia zeme  
peta  
greenpeace  
  slovakia promotion  
  the simpsons  
  vaselogo.sk  

friends :)  
cesnak.org  
gopopular  
ludia proti rasizmu  
natasza & oscarsix  
nomad  
trava  
             
  music :)  

  4elements   
breaks.sk  
codered.sk  
dnb.sk  
drom.sk  
gregi.net  
notape  
spiral.sk  
 techhouse.sk  

  clubs :)  
nu spirit  
radost  
subclub  
za rampami  
 

 

REKORDÉR ROBERT ROTH

NA BAŽANT POHODE 2013 VYSTÚPI ŠESŤKRÁT

Niekoľko rokov sa herec Robert Roth nemohol zúčastniť Bažant Pohody, pretože vystupoval na Letných Shakespearových slávnostiach v Bratislave práve v čase festivalu. Tento rok si to však vynahradí – na trenčianskom letisku vystúpi počas dvoch festivalových dní hneď šesťkrát. „Vzťah k Pohode mám rovnaký ako k pohode s malým p.  Je to ambi - vambi, čoromoro, multikulti! Tak si predstavujem festival,“ typicky rothovsky komentuje Robert.


ROBERT ROTH

V piatok bude na festivale vystupovať v skvelom predstavení Slovenského národného divadla Hollyroth, potom bude utekať na diskusiu Café Európa o konferencii Tedx a myšlienkach, hodných šírenia a v Literárnom stane Martinus.sk bude recitovať Rockové verše, teda preklady legendárnych rockových skladieb. Ešte v ten deň vystúpi aj v programe Veľkí herci malým deťom v Daylong Kids parku. V sobotu ho čaká úloha rozprávača vo fascinujúcej hudobnej rozprávke pre dospelých od Igora Stravinského Príbeh vojaka a na záver sa stane krstným otcom novej knihy Moniky Kompaníkovej Hlbokomorské rozprávky, z ktorých návštevníkom festivalu aj prečíta.

„Najviac sa teším na Hollého, najviac mi lepí zo Stravinského, najväčšmi si užijem spievanie deťom, najzbesilejšie budú Rockové verše ako poézia, najzodpovednejšia debata o TEDx-e a najhlbší bude Krst Monikinej knižky deťom,“ komentuje jeden z najrešpektovanejších slovenských hercov súčasnosti svoj festivalový program. Samozrejme, teší sa aj na vystúpenia iných – najmä Atoms for Peace, Nicka Cavea, Andreja Šebana, Provisorium s Kubom Ursinym a Pražský výběr.

„Robert je živel. Skutočný Pán herec. Dôsledne si vyberá, čo robí, a ak niečo robí, ide do toho vždy naplno a s vášňou. Je pre nás cťou, že prijal toľko pozvaní, a každé s radosťou. Ak sa niekto odhodlá dať si cez festival Tour de Roth, určite zažije zaujímavé podoby skvelého umelca, uvidí, čo dokáže jeden človek s obrovským talentom,“ hovorí Michal Kaščák.

zdroj: Mário Gešvantner - Pohoda Festival

[ mm | 20.06.2013 | čítané 3151 x ]