online shop


follow us on:
FACEBOOK
TWITTER  
MIXCLOUD

housemusic.sk djs
DODO.MAN
WYCHITAWACS
DRINKTEAM
SOUTHBOY
CIMY
DEMPSEY
PAPPI
BOLLO
book housemusic.sk djsHOUSE MUSIC
from slovakia

SETA LABEL
SOLUBLE rec.
LEPORELO
ONEWAY
SAJGON rec. 

 
respect !   
buddhizmus.sk  
freetibet.org  
priatelia zeme  
peta  
greenpeace  
  slovakia promotion  
  the simpsons  
  vaselogo.sk  

friends :)  
cesnak.org  
gopopular  
ludia proti rasizmu  
natasza & oscarsix  
nomad  
trava  
             
  music :)  

  4elements   
breaks.sk  
codered.sk  
dnb.sk  
drom.sk  
gregi.net  
notape  
spiral.sk  
 techhouse.sk  

  clubs :)  
nu spirit  
radost  
subclub  
za rampami  
 

 

Merci beaucoup, Worakls!

V sobotu 7. októbra sa v pražskom klube Storm predstavil francúzsky DJ, producent a skladateľ v jednej osobe - Worakls. Prečítajte si exkluzívny party report, ktorý pre vás pripravila Shiwave.

Musela som sa poriadne vyspať, aby som víkendový zážitok bola schopná dostatočne dobre opísať a na nič dôležité pri tom nezabudnúť. Prvý októbrový víkend navštívil Čechy Worakls – ja som si ho vychutnala v Prahe, kde mám svoj dočasný domov.

1. PROMOTÉR – robí naozaj záslužnú činnosť, keď sem vozí takéto mená. V Brne to vyzeralo na vypredané podľa oznamu na FB v stredu, že zostáva posledných 20 lístkov, ale v Prahe sa k tomu ani nepriblížilo.
Zároveň mu za mňa patrí veľká vďaka, pretože som mala pôvodne kúpené lístky do Brna a pomohol mi ich „zameniť“ za pražské. Veľmi pekná vec, lebo som neprišla zbytočne o cca 35€, ktoré som za lístky dala, ani som sa nemusela pokúšať ich kade-tade predávať a následne kupovať drahšie do Prahy. Cením!

2. PRIESTOR – do Prahy som žúrovať chodila vždy do Roxy (veď som to už aj dávnejšie hovorila, že sa sem kvôli Roxy programu presťahujem), ale program STORMU som evidovala. Videla som, že sa skôr zameriavajú na DNB, ktorý mne až taký blízky nie je. Keď som svojim pražským kamarátom povedala, že chcem ísť na Woraklsa do Stormu, upozorňovali ma, že je to „vážny underground“ a mám sa pripraviť na všetko :D Už na vstupe som hovorila, že toto nie je ten underground, na ktorý som zvyknutá ja zo Slovenska. A klub vo vnútri presvedčil, že teda vôbec nie je „vážny underground“ ako je zvyknutý našinec. Klub bol síce temný, neoplýval nejakými ultra brutál svetelnými vychytávkami, ale na stene mal projekciu, ktorá zaujme. Bolo to všetko ČISTÉ. Som zvyknutá sa nedotýkať – baru, kľučiek na dverách a pod., ale tu som nemala najmenší problém. Dokonca ako žena oceňujem aj čistotu toaliet.

3. KULTÚRA – čakala som všeličo. Naozaj. Keď ma pripravovali na vážny underground, čakala som návrat v čase tak 10 rokov späť do Metroklubu Šaľa, ale nie... medzi návštevníkmi som počula prevažne domácich a Francúzov. V kluboch v Čechách sa nefajčí, čo oceňujem, aj keď som fajčiar, lebo domov som neprišla smradľavá od cigariet. Zároveň môžem spokojne prehlásiť, že trávu som tiež cítila vo vzduchu len minimálne. A ešte spokojnejšie prehlasujem, že som stretla menej „zjetých“ ľudí, ako bežne stretnem na diskotéke či party na Slovensku. Všeobecne tam bola veková kategória ľudí, do ktorej som vekovo zapadala a necítila som sa ako mamina, čo sa u nás na party stáva viac než často.

4. TECHNICKÉ PREVEDENIE – Woraklsa umiestnili do stredu medzi ľudí. Na niečo také som relatívne zvyknutá z Roxy, kde síce nie je DJ medzi ľuďmi „dole“, ale dovolia im vyjsť hore na stage. Ohlasovaný zvuk FUNKTION ONE nie je pre mňa úplne ideálny, no mnohí si ho pochvaľujú. Takže nehodnotím systém ako taký, skôr nastavenie. Vzadu za DJom, neboli bassy, zvuk som vnímala iba z dozvučovacích reprákov, lebo tie, čo boli vpredu to tak ďaleko „nedotiahli“. Avšak nehodnotím to úplne negatívne, pretože som počas celej show nemala štuple v ušiach a nie som na druhý deň hluchá.
Z domova som zvyknutá na trošku iný level svetelnej show (aj na undergroundových akciách), takže to mi trošku chýbalo, ale na strane druhej mi to vynahrádzal úplne luxusný výhľad Woraklsovi priamo na ruky.

5. WORAKLS – popravde neviem zaradiť do nejakej škatuľky jeho produkciu. Niekto to volá melodické techno, iní tomu hovoria tech house... My sme to včera nazvali CINEMATIC HOUSE a zrejme to sedí :) Pre mňa to nie je úplne typická hudba na počúvanie, pretože si skôr idem vokály, ale tu mi absolútne nechýba. Táto hudba má v sebe emóciu bez toho, aby musela byť sprostredkovaná slovami. Mám napočúvané tracky a aj zrejme všetky dostupné sety / videá na Youtube, takže som mala určité očakávania.
Realita bola trošku vzdialená od očakávaní – nebol to klasický set, kedy je jeden track mixovaný do druhého bez akejkoľvek prestávky. Tu bolo niekoľko prestávok – ktoré publikum ocenilo potleskom. Odzneli najznámejšie tracky z Woraklsovej diskografie a každý jeho fanúšik už po prvej 45 minútovke musel „chrochtať“ šťastím. Najviac dav šalel, keď Worakls hral na klávesy, alebo pomyselne naznačoval melódiu rukami vo vzduchu. V rámci plánovaného 90 minútového performance sa celý set okolo 60-70 minúty zmenil (odhadujem, pretože som si naozaj naplno užívala a okrem jednej fotky, ktorú som mobilom spravila, som ho mala celý čas vo vrecku). Pri konci melódia potemnela, spomalila... až sa nakoniec ZLOMILA! Neverila som svojim ušiam ani očiam, keď som počula zlomený beat! Niektorí návštevníci to fakt veľmi ocenili a prispôsobili tanečné tempo. Na záver nás Worakls po dnb zlomenom beate usmažil ešte šialenejším BPM. :) Keď po skončení svojho setu je spotený DJ viac ako ľudia na parkete, má môj rešpekt, lebo sa tomu odovzdá naplno. To bol samozrejme aj Woraklsov prípad. Dokázal, že uvariť a usmažiť publikum sa dá aj bez jediného vokálového tracku, násilných dropov a hučania do majku alebo do ticha!

Stručne zhodnotené: neskutočný hudobný zážitok, úžasná možnosť sledovať majstra pri práci – ako sa hrá so všetkými tými svojimi „hračkami“ a nádherná energia, ktorá z tohto človeka pri hraní vyžarovala, ktorá ma nabila pozitívnymi vibes na dlho dopredu.

Jediná otázka, ktorá mi celý večer vŕtala hlavou – myslíte, že opäť niekedy aj na Slovensko budeme môcť priniesť Woraklsa a zaplatiť ho zo vstupného? Moja skrytá „undergroundová“ dušička v niečo také naozaj silno dúfa <3

P.S: aby to všetko nebolo tak ružové, nemôžem si odpustiť komentár k support DJs, ktorí hneď, ako skončil Worakls „medzi ľuďmi“, nastúpili na stage pred ľudí a „osolili“ to zvuku tak, že som rýchlo hľadala svoje milované štuple do uší. Pre mňa nepochopiteľný jav – po headlinerovi odíde z klubu tak 50% ľudí (minimálne na cigaretu), zostane poloprázdny parket a my tomu urveme na zvuku tak, že to „reve“ a trhá uši. Zbytočný ego trip.

Viac fotiek nájdeš v oficiálnom fotoreporte STORM CLUB PRAGUE na Facebooku. 

Autor textu: Shiwave > facebook.com/shiwaveofficial/

[ mm | 12.10.2017 | čítané 1342 x ]Diskusia

V texte nepoužívajte HTML značky. Ak nejakú použijete, bude automaticky odstránená. Ak chcete zadat URL alebo email, napíšte ich ako jednoduchý text. Budú automaticky klikacie.

Meno  
E-mail  
  
bezpecnostny kod   - zadajte znaky z obrázka